Gjennom bioenergiprogrammet tilbyr nå Innovasjon Norge en kraftig økt økonomisk støtte til bønder og skogeiere som bygger gårdsvarmeanlegg.
Bønder og skogeiere er de som kan søke om støtten til gardsvarmeanlegg på maksimalt NOK 1.000.000,-. Tidligere har denne støtten vært på maks NOK 400.000,-. Tanken bak den økte støtten er at Innovasjon Norge ønsker å stimulere jord- og skogbrukere til å produsere, bruke og levere bioenergi i form av ferdig varme, brensel eller annen energi.
Det kan gis tilskudd eller en kombinasjon av tilskudd og lån til:
– Anlegg for varmesalg
– Gårdsvarmeanlegg
– Varmeanlegg for veksthus
– Biogassproduksjon
– Lager- og tørkeanlegg for brenselsflis
Les mer om den økte støtten på Innovasjon Norge sine hjemmesider.
Som leverandør av produkter og komplette løsninger innen biovarme, er vi i SGP Armatec AS glad for at Innovasjon Norge retter fokus og legger til rette for økt produksjon av bioenergi blant bøndene og skogeiere i Norge. I tillegg til å spare miljøet vil det også åpne for store muligheter for den norske bonden.
SGP Armatec AS har levert over 1000 biovarmeanlegg og hjelper gjerne også deg!